Uczniowie klasy drugiej i trzeciej na wycieczce do Biskupina, Gniezna i Rogowa

Utworzono dnia 26.04.2024

W piątek, 26 kwietnia 2024 r.  uczniowie klas II i III wzięli udział w wycieczce szkolnej do Biskupina, Gniezna i Rogowa.

Wyjechaliśmy sprzed szkoły o godz. 7.00. Nasz pierwszy przystanek to Biskupin. Zwiedzanie drewnianej osady rozpoczęliśmy od wizyty w interaktywnym Muzeum Rybactwa, w którym można było wsiąść do łodzi, zarzucić wędkę i złowić rybę, zobaczyć rybie łuski pod mikroskopem oraz dotknąć sieci i wielu sprzętów potrzebnych rybakom do pracy.

Uczestnictwo w zajęciach pt. „Życie codzienne mieszkańców Biskupina” pozwoliło nam dowiedzieć się o sposobach zdobywania żywności, o przedmiotach codziennego użytku będących wyposażeniem dawnej chaty, o garncarstwie i tkactwie. Zapoznaliśmy się z replikami narzędzi. Poznaliśmy życie codzienne ówczesnej ludności. Uczestniczyliśmy w mieleniu ziarna, wykonywaniu ciasta z roztartych ziaren, formowaniu placków oraz pieczenie tzw. podpłomyków. Lekcja skończyła się wspólną degustacją.

Następny punkt wycieczki to obiad i przejazd autokarem do Rogowa, gdzie zwiedzaliśmy Park Dinozaurów oraz bawiliśmy się w labiryncie i na placu zabaw. Wizyta w parku była czymś niezwykłym! Spacer alejkami, na których można było spotkać dinozaury w ich rzeczywistych rozmiarach zrobił na wszystkich ogromne wrażenie!

W drodze powrotnej, niestety tylko z okna autokaru, widzieliśmy pierwszą stolicę Polski- Gniezno.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Nad bezpieczeństwem uczniów oprócz wychowawczyń: Ewy C. Robaczyk i Renaty Kolendy czuwały panie Elżbieta Wojak- Kaczmarek i Karolina Szmyt. Bezpieczny przejazd autokarem zawdzięczmy panu Tomasz Guziorowi.

E. C. R.