Dzień Ziemi w szkole

Utworzono dnia 22.04.2024

W poniedziałek 22 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Dla zaakcentowania tego święta uczniowie założyli ubrania w zielonym kolorze, a na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna. Ponadto uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach z edukacji przyrodniczej, podczas których obejrzeli filmiki edukacyjne oraz rozwiązywali zadania i zagadki ekologiczne.

W celu rozbudzenia u uczniów poczucia odpowiedzialności za ochronę naszej planety ogłoszono dwa konkursy. Pierwszy konkurs, skierowany do uczniów klas I-III, wymagał od uczniów umiejętności plastycznych oraz wiedzy ekologicznej. Zadaniem było wykonanie zakładki do książki, która miała zachęcać do dbania o naszą planetę. Uczniowie klas starszych mieli stworzyć trzyminutowy film ekologiczny, w którym opowiedzą, co robią dla ochrony naszego środowiska.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów:

1. Zakładka do książki:

Nagroda – Maja Franc, kl. 1,

Nagroda - Stanisława Miś, kl. 1,

Nagroda – Liliana Sołtysiak, kl. 2,

Wyróżnienie – Aleksandra Adamek, kl. 2,

Wyróżnienie – Maria Cebulska, kl. 2,

Wyróżnienie – Magdalena Drzewiecka, kl. 2,

Wyróżnienie – Helena Michalak, kl. 1,

Wyróżnienie – Nela Wojciechowska kl. 1.

1. Film ekologiczny:

Nagroda – Krystian Adam, kl. 4.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursach. Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można obejrzeć zakładki do książek.

IT

Dzień Ziemi w szkole