Święto Mamy i Taty

Utworzono dnia 27.05.2014

27 maja br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Powitania gości dokonała i życzenia z okazji Święta Mamy i Taty złożyła rodzicom - dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wtórku Pani Anna Wojciechowska–Mrotek.

Uroczystość tą w sposób szczególny przeżywały zarówno dzieci, jak i rodzice. Przedszkolaki zaprezentowały specjalnie przygotowany na ten dzień program artystyczny. Były piosenki, tańce, wiersze oraz inscenizacje. Podczas montaży słowno - muzycznych adresowanych do rodziców na twarzach mam i tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Przedszkolaki w podziękowaniu za miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowawczy podarowały rodzicom laurki.

Podczas spotkania podsumowano program „Poznajemy ciekawe zawody”. Osobom, które w szczególny sposób włączyły się w pomoc przy realizacji programu wręczono statuetki. A byli to:

Państwo Marlena i Konrad Moś – umożliwienie dzieciom zwiedzenia Zakładu Stolarskiego w Sadowiu,
Państwo Magdalena i Tomasz Bochen – przeprowadzenie warsztatów cukierniczych w przedszkolu „Fontanna czekoladowa”,
Państwo Ilona i Tomasz Guzior – nieodpłatne przewiezienie dzieci do Zakładu Stolarskiego w Sadowiu oraz Lecznicy Zwierząt w Ostrowie Wlkp.,
Pani Dominika Sus - przeprowadzenie warsztatów fryzjerskich dla dzieci w przedszkolu,
Pan Łukasz Sobczak- spotkanie i przedstawienie pracy policjanta na terenie przedszkola.

Nagrodzono także dzieci i rodziców, którzy wzięli udział w konkursach realizowanych w ramach programu „Poznajemy ciekawe zawody”. W sumie wpłynęły 34 prace:

Grupa „ Krasnoludki”- 2 prace w konkursie dla mamy i córki „Fantazyjna fryzurka” oraz 4 prace w konkursie dla taty i synka „Samochód policyjny”,
Grupa „ Misie” – 11 prac w konkursie „ Gotuję z mamą i tatą”,
Grupa „ Smerfy” – 16 prac w konkursie „ Moje ulubione zwierzątko”.

Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursach otrzymali złote medale oraz dyplomy. Natomiast wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe znaczki (plakietki) za aktywny udział w w/w programie.

W czasie spotkania nie zabrakło również poczęstunku zarówno dla rodziców i dzieci. O słodką niespodziankę zadbała Rada Rodziców.

Ten dzień na długo pozostanie wszystkim w pamięci.